Виїжджаючи на відпочинок за кордон, не хочеться проводити весь час в готелі або на пляжі, а вже тим більше, витрачати від 40 $ з людини на екскурсії при тому, що більшість пам'яток можна побачити абсолютно безкоштовно. За цю суму краще орендувати автомобіль і не обмежувати свободу своїх пересувань. Фірми, які пропонують оренду авто, є в кожному великому туристичному місті, так що оренда авто за кордоном не викличе складнощів, але без важливих порад не обійтися.

Як правильно вибрати авто: онлайн або на місці?

Взяти авто можна у місцевих прокатників або великих міжнародних компаній, в першому випадку до водіїв висуваються не такі жорсткі вимоги, адже місцеві компанії живуть за рахунок туристів і готові робити пристойні знижки на вік і суму застави. Тільки от від недобросовісних компаній ніхто не застрахований, тому важливо заздалегідь дізнаватися відгуки і уточнювати всі нюанси співпраці.

Найчастіше оренда автомобілів за кордоном оформляється завчасно в онлайн режимі. Таким чином можна заощадити до 15% вартості і навіть в розпал сезону бути впевненим в тому, що машина потрібного класу буде в наявності. Можна порівняти кілька доступних варіантів самостійно і без нав'язливого сервісу визначитися з вибором. Варто використовувати не тільки офіційні сайти компаній, але і сайти-агрегатори, які за запитом нададуть широкий вибір автомобілів від всіх найбільших прокатників в обраній країні на одному ресурсі.

Від чого залежить вартість прокату

Вартість прокату вказується на кожній сторінці автомобіля, сума стартує від 25 $ на добу і фактично не обмежується верхнім порогом. За авто бізнес-класу можна віддати і до 150 $ на добу. Для туристів оренда машини за кордоном може вписуватися в ліміт 30-40 $, але важливо розуміти, що це базове пропозицію з обмеженим пробігом і без будь-яких додаткових опцій. При необхідності доведеться доплатити за:

 • доставку авто в аеропорт -20 $;
 • повну страховку (включаючи захист від викрадення і ДТП);
 • послуги водія;
 • прокат дитячого автокрісла або навігатора - 10-15 $ на добу;
 • збільшення мінімального пробігу.

Але впевнені в собі водії, які не вперше беруть авто в оренду закордоном, впевнено обходяться і без додаткових послуг. Пропонуючи прокат авто за кордоном компанії можуть спеціально приховувати ціну, якщо вам озвучили одну суму, а по приїзду в офіс вимагають іншу - уточніть інформацію у менеджера. Ви маєте право або взагалі відмовитися від броні, або прибрати з вартості послуги, ціна яких вас не влаштовує.

Які вимоги до водія?

До водія, який збирається взяти автомобіль на прокат, висуваються певні вимоги. Прокат авто за кордоном доступний тим, хто:

 • досяг певного віку (для країн Європи часто від 19 років, для Польщі, Чехії та Франції від 21, в особливих випадках від 25 років);
 • має стаж згідно посвідчення водія не менше 1 або 3-х років.

Водій повинен сам подумати про свою безпеку і оцінити досвід водіння, ніхто не буде вмовляти вас придбати розширену страховку, яка коштує від 15 євро на добу, але ця пропозиція дуже вигідне. Тоді можна буде відчувати себе в цілковитій безпеці, адже що б не сталося з авто, ви зможете зняти з себе відповідальність. Щоб перекласти всі витрати на страхову, потрібно купити повну страховку: Super Collision Damage Waiver. Втім, це не звільняє від необхідності дотримуватися правил дорожнього руху, не пити і не вживати наркотичних речовин, вести себе акуратно на дорозі.

Вимоги до водія індивідуальні для кожної країни і компанії, місцеві фірми можуть знижувати планку, так, наприклад, молодий водій з маленьким стажем має більше шансів оформити оренду машини за кордоном саме в місцевих фірмах. Якщо водій молодше певного віку або має невеликий стаж, є можливість «доплатити» за невідповідність вимогам, купивши дорожчу страховку або залишивши в заставу велику суму грошей.

Чи обов'язково мати міжнародні водійські права?

Не обов'язково - більшістю країн Європи підписано Віденська угода, в них для оренди авто і пересування по дорогах досить звичайних національних водійських прав. При цьому деякі компанії вимагають, щоб стаж в них перевищував рік або три - на це варто звертати увагу. На практиці бувають випадки, коли компанії відмовляються співпрацювати з водіями, при відсутності водійських прав міжнародного зразка або виникають проблеми зі страховкою, так що їх бажано оформити, але обов'язковим пунктом це не є.

А ось в список обов'язкових документів для прокату автомобілів за кордоном входить: документ, що засвідчує особу - закордонний паспорт, кредитна карта, оформлена на ім'я основного водія з відповідним кредитним лімітом, ваучер-підтвердження (при бронюванні авто онлайн).

Разом з тим для пересування по Австрії, Кіпру, Мальті, Ірландії та Ісландії необхідно саме Міжнародне посвідчення водія. Якщо за кермом сидить людина, не зазначений в страховці як один з водіїв, у вас можуть виникнути серйозні проблеми, тому якщо збираєтеся керувати машиною по черзі з одним або своєю другою половинкою, обов'язково розкажіть про це і пропишіть в договорі, щоб оренда авто за рубежем не вилилася великим штрафом.

Поради при оренді авто за кордоном

Варто визнати, що прокат автомобілів за кордоном є куди більш популярною послугою, ніж на території рідної країни. Туристи знають, що це просто, швидко, безпечно і з задоволенням діляться своїм досвідом. Ось кілька порад, які дозволять не помилитися у виборі компанії, уникнути проблем і отримати виключно позитивні емоції в ході численних поїздок:
проаналізуйте доступні пропозиції в обраній країні на сайтах різних компаній, щоб вибрати краще;

 • уважно перевірте всі умови, прописані в договорі, щоб не переплатити за зайві послуги;
 • дотримуйтесь правил оренди і акуратно поводьтеся за кермом;
 • перевірте, чи є доплата в разі перетину кордону, для курортів, які знаходяться на перетині двох країн, це дуже важливо;
 • обов'язково перевірте автомобіль на предмет пошкоджень і попросіть працівника фірми задокументувати знайдені недоліки, щоб їх потім не списали на вас;
 • уточніть потрібний вид палива для заправки - страховка може не спрацювати, якщо автомобіль був заправлений неправильним видом палива;
 • візьміть GPS-навігатор з собою, щоб не переплачувати за оренду, його можна просто завантажити в телефон;
 • самі оцінюйте свої шанси і не дозволяйте нав'язувати непотрібні послуги, якщо це не перший ваш досвід, і ви впевнені в водійський стаж, то переживати нема про що - іноземні водії більш цивілізовані і на рівній дорозі боятися просто нічого.

Оренда автомобіля за кордоном істотно розширює можливості туриста і дозволяє відправитися в довгоочікувану подорож із задоволенням. Природні парки, руїни, унікальні квартали - до всього є доступ на автомобілі, так що сміливо дізнавайтеся про умови оренди та спокійно плануйте наступна пригода.